• Fyzikálna olympiáda

     • Tento školský rok sa koná už 60. ročník fyzikálnej olympiády, ktorá sa organizuje v 4. kolách – domácom, okresnom, krajskom a celoštátnom. Na našej škole sa uskutoční domáce kolo 4. apríla 2019. A preto pozývame všetkých nadšencov fyziky, aby si navzájom zmerali sily, a tak vybrali spomedzi seba toho najlepšieho, ktorý nás bude reprezentovať v ďalšom kole. Záujemcovia sa nahláste u Ing. Jána Ptáčina, ktorý vám poskytne bližšie informácie.

     • Stavebný maratón kategória Cenkros 4.

     • Súčasťou stavebného maratónu bolo aj oceňovanie stavebnej konštrukcie v programe Cenkros 4. Súťažiaci mali za úlohu pripraviť kvalitnú cenovú ponuku, efektívne použiť čerpanie a fakturáciu vykonaných prác. Dôležitá nebola len správnosť, ale aj rýchlosť. Prvé miesto získal Lukáš Madleňák, na druhom mieste sa umiestnil Jaroslav Poláčik a tretí skončil Dávid Brišák. Okrem štvrtákov sa do súťaže zapojil aj jeden prvák Karol Vonšák, ktorému patrí uznanie. Všetkým zúčastneným ďakujeme.

     • Prepojenie teórie s praxou vo firme Apiagra s.r.o.

     • Spoločnosť APIAGRA s.r.o. bola založená v roku 1993. Zameriava sa výlučne na výrobu, montáž a projektovanie vzduchotechnických rozvodov. Dňa 15.02.2019 sa žiaci IV.C a III.C zúčastnili odbornej prezentácie o projektovaní vzduchotechniky v programe Revit a o tom ako sa dá zefektívniť proces od projekcie cez výrobu až po samotnú realizáciu. Odborný výklad na našej škole realizoval Ing. Ľuboš Socha projektový manažér firmy Apiagra s.r.o..

     • Stavebný maratón kategória AutoCAD 3D

     • Súťaž sMARATÓN pokračuje v plnom prúde. V utorok 5.2.2019 sa uskutočnilo 3. kolo maratónu v kategórii Autocad 3D. Žiaci si porovnali zručnosť v programe AutoCAD, kde mali vypracovať 3D model garáže, nastaviť textúry, osvetlenie, štýl pohľadu a vytvoriť výstup v podobe rendru. Sily boli vyrovnané a nakoniec rozhodovali detaily. Popredné priečky obsadili žiaci III. ročníka Lukáš Stas, Blažej LuscoňPatrik Hucík. Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a v ďalších kategóriách súťaže prajeme málo stresu, rozvahu v uvažovaní a rýchle „klikanie“.

     • Druhý najlepší angličtinár v okrese

     • Dňa 16. januára 2019 obsadil náš žiak Adam Štefaniga druhé miesto vo svojej kategórii na okresnom kole olympiády v anglickom jazyku. Pozoruhodné na tom je, že ide  len o žiaka druhého ročníka a prvé miesto mu ušlo skutočne len o jeden bod.  

      Na záver predsedkyňa poroty okresnej olympiády zhrnula: „Keby sme žiakov vyberali len na základe ústnej časti, nevedeli by sme rozhodnúť. Rozhoduje písomná časť, najmä úroveň slovnej zásoby a ovládanie gramatiky a jazykových štruktúr. Žiaci sa v jazykových kompetenciách neustále zlepšujú. Konečné výsledky boli veľmi tesné, často rozhodovali desatiny bodu.”

      Organizátorom okresného kola Olympiády v anglickom jazyku bolo Gymnázium Antona Bernoláka v Námestove a testy poskytla IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

      Z výsledku sa veľmi tešíme o to viac, že aj na odborných školách sa nájdu žiaci s pozitívnym prístupom k cudzím jazykom, keďže takéto olympiády sú organizované ako jedna z foriem dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov.

       

     • Sladká odmena

     • Tradične po piatich mesiacoch získavania vedomosti a zručnosti nastalo 31. januára zhodnotenie práce a snahy. Sladkú odmenu a príspevok na exkurziu, výlet získala trieda III.C, ktorá vyhrala súťaž ,,Najlepšia dochádzka“. Naopak najhoršiu dochádzku mala trieda I.H.  Najlepší prospech mala trieda I.C, najhorší III.B. Najlepší priemer z odborného výcviku mala trieda III.A, najhorší trieda I.F.  Najlepším blahoželáme a všetkým prajeme, aby druhý polrok bol úspešnejší.

     • Polročný volejbalový turnaj

     • Všetci žiaci našej školy mali možnosť prihlásiť sa do 1. ročníka polročného volejbalového turnaja, ktorý zorganizovala SOŠt v spolupráci s CVČ. Tí, ktorí tak urobili, zostavili svoje tímy a v stredu 30. 01. 2019 si navzájom zmerali svoje sily. Bolo sa veru na čo pozerať. Každý chcel byť víťazom, a tak sa úplne prejavila súťaživosť našich žiakov. Motiváciou neboli len vecné ceny, ale aj fakt, že absolútny víťaz si zahral s tímom, ktorý vytvorili učitelia. Víťazom sa napokon (aj po neskutočne napínavom súboji proti IV.C) stal tím z III.C, ktorým sa podarilo zdolať aj učiteľov, aj keď zápas bol veľmi vyrovnaný - 25:23.

      Sme radi, že máme na našej škole toľko žiakov inklinujúcich k športu, a to nás ženie vpred pri organizovaní podobných športových popoludní. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

     • Stavebný maratón kategória REVIT

     • Dňa 29.01.2019 sa konala kategória Revit súťaže sMARATÓN. Žiaci mali na základe podkladov zhotoviť 3d dom, nadefinovať podlahy, stropy, steny, strechy, okná, či urobiť render. Na prvom mieste sa umiestnil Dávid Brišák, na druhom mieste sa umiestnili Blažej Luscoň a na treťom mieste sa umiestnil Patrik Hucík. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalších výhercov.

     • NETRADIČNÁ EXKURZIA DO ZAKOPANÉHO ĽADOVÝ LABYRINT

     • CVČ pri SOŠt v Námestove zorganizovalo 23. 01. 2019 netradičnú exkurziu  k našim susedom do Poľska. Konkrétne do Zakopaného, kde sme upriamili pozornosť na netradičnú atrakciu. Neďaleko, len pár kilometrov od našich hraníc sa nachádza najväčší ľadový labyrint na celom svete. Rozprestiera sav areáli Zimowego Parku Rozrywki na viac ako 2500 m2. Museli sme využiť svoj orientačný zmysel, aby sme našli východ. Steny labyrintu majútotiž viac než dva metre a bludisko sa môže pochváliť snehovými tunelmi, múrmi či chodbami, ktoré sú dlhé viac než jeden kilometer.

      Hneď potom, ako sme všetci úspešne našli východ z bludiska,navštívili sme krásne historické námestie Zakopaného, kde sme mohli obdivovať jeho tradičnú a neopakovateľnú architektúru. Najrušnejšia ulica v Zakopanom bola plná ľudí, atrakcií a dobrého jedla.