• Slovenčina naša, krásne ty zvuky máš

•

Dňa 16.11.2011 sa uskutočnil kvíz „Slovenčina naša, krásne ty zvuky máš“. Zúčastnili sa ho študenti ŠO I.A, II.B, IV.A, IV.B, ktorí si zmerali svoje vedomosti formou otázok, rébusov a tajničiek  zo slovenského jazyka. Ich vedomosti hodnotili Mgr. Anna Sendreiová, Mgr. Katarína Vorčáková a PaedDr. Eva Verníčková.

Výsledné hodnotenie:

I. miesto – Tomáš Planieta IV.A    67b

II. miesto – Jakub Chudoba II.B     64b

III. miesto – Michal Stárek IV.A      57b

Michal Kázik IV.B        57b

Víťazom blahoželáme.

• Študentská kvapka krvi

• Dňa 2. 11. 2011 od 8 00 sa uskutočnil v priestoroch SOŠ technická odber krvi  v rámci celoslovenskej akcie Študentská kvapka krvi. Vítaní boli všetci žiaci nad 18 rokov, rodičia, zamestnanci a hostia. Nutný bol len dobrý zdravotný stav a chuť pomôcť.

• Mladý remeselník 2011

•

Úspešní mladí remeselníci zo SOŠ technickej - Námestovo.

V treťom ročníku  medzinárodnej súťaže žiakov v odborných vedomostiach a praktických zručnostiach "Mladý remeselník 2011", ktorý sa konal dňa 18. októbra 2011 v priestoroch SOŠ stavebnej v Žiline, študenti SOŠ technickej Námestovo opätovne dosiahli očakávané výsledky.

Po víťazných pozíciach v prvom a druhom ročníku súťaže "Mladý murár" v roku 2009 a 2010, ktoré získali študenti našej školy, v tohoročnej  súťaži "Mladý remeselník 2011" sa do súťaženia s rovesníkmi, žiakmi iných odborných stredných škôl, zapojili spolu s mladými murármi aj mladí inštalatéri.

Za účasti zástupcov firiem WIENERBERGER a GIACOMINI, odborníkov v teoretickom a praktickom vyučovaní a za hodnotenia odbornej poroty súťažiaci zo Strednej odbornej školy technickej Námestovo, žiaci tretieho ročníka  Ľubomír Vanek a Timotej Frankovič získali v súťažnej kategórii murár zaslúžené 2. miesto a žiaci druhého ročníka Tomáš Pisarčík a Michal Parigal v súťažnej kategórii inštalatér taktiež 2. miesto.

Ľubomír Vanek a Timotej Frankovič                        Michal Parigal a Tomáš Pisarčík

• Burza povolaní 2011 v Trstenej

• Dňa 18. októbra 2011 sa v Trstenej uskutočnila  " Burza povolaní 2011 " na ktorej sa zúčastnila aj naša škola. Žiaci 9. ročníkov a výchovní poradcovia zo ZŠ, boli oboznámení s možnosťami štúdia strojárskych a stavebných odborov na Strednej odbornej škole technickej v Námestove prostredníctvom propagačného materiálu a reklamného videa.

• Fotrovci a tínedžeri

• Dňa 17. 10. 2011 bolo divadelné predstavenie Fotrovci a tínedžeri, komédia o tínedžerovi zmietaného pubertou a hlavne vzťahom s otcom.

• Učíme sa interaktívne

• Žiaci a rodičia tried  I.F, III.G, IV.A a IV.B  našej školy pod vedením PaedDr. Evy VerníčkovejIng. Jána Rabčana sa zapojili  do projektu „Digitálna knižnica“, podobne ako ďalších 2 200 škôl z celého Slovenska. Na stránke www.komensky.sk nájdu informácie rodičia a na stránke www.bezkriedy.sk nájdu žiaci učebné materiály, testy, písomky, cvičenia.

•

Dňa 27.09.2011 a 04.10.2011 sa uskutočnilo Účelové cvičenie č.1 so zameraním na ochranu života a zdravia pre žiakov I. ročníka v Roháčoch – Západné Tatry/Juráňová dolina/.

Vedúci cvičenia: Mgr. František Marčok

•

Dňa 29.09.2011 a 06.10.2011 sa uskutočnilo Účelové cvičenie č.2 so zameraním na ochranu života a zdravia pre žiakov II. ročníka na Roháčskych plesách.

Vedúci cvičenia: Mgr. František Marčok

• Športový kurz

•

V  mesiaci  október sa uskutočnil výcvikovo športový kurz KOŽAZ žiakov III. ročníka SOŠt.

I. turnus                                                                                         II. turnus

Termín: 12.10.2011 – 14.10.2011                                           19.10.2011 – 21.10.2011

Triedy:   III.A, III.B, III.C, III.D                                                         III.E, III.F, III.G

Program kurzu: I. deň: Výcvik po družstvách na jednotlivých stanovištiach v areáli SOŠt.

II. deň: Turistický poznávací zájazd Roháče, výcvik po družstvách.

III. deň: Turistický presun smerom na Poľany, výcvik po družstvách. Vyhodnotenie  kurzu.

Vedúci KOŽAZ: Mgr. František Marčok

• Burza strených škôl

•

Dňa  21. 09. 2011 sa v Námestove uskutočnila   " BURZA  STREDNÝCH  ŠKOL " na ktorej sa zúčastnila aj naša škola, kde formou výstavy prezentovala výrobky študentov jednotlivých študijných a učebných odborov. Účastníci podujatia, žiaci 9. ročníkov a výchovní poradcovia zo základných škôl,  boli oboznámení s možnosťami štúdia strojárskych a stavebných odborov na Strednej odbornej škole technickej v Námestove  prostredníctvom  propagačného materiálu a reklamného videa.

• Vznik tejto www stránky

• Stránka našej školy je konečne na internete. Nájdete tu množstvo rôznych funkcií a zaujímavostí. Zoznamy žiakov, tried, učiteľov, rozvrhy, aktuálne suplovania a množstvo iných údajov.