• SVET OKOLO NÁS – Tanzánia

• V stredu, 20.3.2024, sa žiaci našej školy „preniesli“ vďaka projektu Svet okolo nás do Tanzánie.  Program vyvážene prepájal teoretickú výučbovú úroveň so zábavnými prvkami, a tak priniesol jedinečný kultúrny zážitok. Projekcia bola naživo uvádzaná moderátormi, a aj vďaka nim sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o Tanzánii, ktorá leží vo východnej Afrike na pobreží Indického oceánu.

Ďakujeme za nový pohľad na Svet okolo nás.

• Posledná zimná exkurzia – Tatranský ľadový dóm

• Tohtoročnú zimnú sezónu sme zakončili výnimočnou exkurziou. Prilákal nás Tatranský ľadový dóm. Je to najnavštevovanejšia atrakcia vo Vysokých Tatrách, a preto sme dlho neváhali. Privítal nás ľadový chrám – monumentálna stavba z Londýna – Westminsterské opátstvo. Zaujal nás nielen preto, že bo postavený z 225 ton ľadu. Nás stavbárov prilákala aj jeho architektúra. Chrám bol postavený v gotickom štýle, originálne majstrovské ľadové dielo dotvárali umelecké výplne gotických okien a týčil sa do výšky 11,5 m. Vďaka CVČ pri SOŠt sme mali možnosť vidieť toto unikátne dielo, na ktorom tri týždne pracovalo pätnásť sochárov spolu s pomocníkmi. Hlavným staviteľom bol už po druhýkrát sochár Adam Bakoš.