• Projekt grantového programu Výnimočné školy – NADÁCIA ZSE    Od novembra aktívne pracovali žiaci „stavitelia“na hodinách odborných predmetov a vytváralireálne 3D modely rodinných domov v mierke z kvalitných materiálov, podľa vlastnej projektovej dokumentácie. Dopadlo to na výbornú a vo výsledných modeloch sa odrazila šikovnosť, kreativita a odborná znalosť našich žiakov. Na priebeh a realizáciu dohliadalo odborné oko koordinátorky Ing. Jarmily T
   • Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
     • S cieľom urobiť si dobré meno

      Tak a je to tu. Imatrikulácia. 15. 11. 2018 nás oficiálne „pasovali“ za žiakov SOŠ technickej v Námestove. S malými obavami a s otázkou, čo nás to tam čaká, sme sa pustili do programu, ktorý sa od všetkých prváckych tried očakával. Nápadov bolo veľa. Každá trieda sa predsa chcela čo najlepšie prezentovať pred staršími ročníkmi a urobiť si dobré meno. V hre bolo ešte jedno eso. Výherca mal nárok na bezplatný výlet. Preto sme povolili uzdu fantázii a na túto udalosť sa poctivo pripravovali. Čím viac sa však táto udalosť blížila, tým v nás stále viac a viac narastala nervozita a obavy z toho, aby sme svoje vystúpenie odprezentovali čo najlepšie. Prišiel deň D. Deň, kedy sme mali ukázať, čo vieme, aká sme partia, tím, čo sme si nacvičili. Na javisko sme vyšli s jediným cieľom. Zaujať a vyhrať. Aj keď sme boli nervózni, vedeli sme jedno: Dáme do toho všetko. Spoliehame na seba, spolieham

     • Literárno-vedná exkurzia Martin

      Pod vedením pani učiteliek slovenského jazyka a literatúry sa dňa 22.11.2018 žiaci II.A, II.B, II.C a III.A triedy zúčastnili literárno-vednej exkurzie v Martine. Centrom našej pozornosti sa stalo Literárne múzeum, v ktorom na nás čakala „cesta literárnymi a historickými dejinami“. Výklad sprievodkyne začal vo veľkej miestnosti – dvorane, kde sme sa spoločne odfotili, a následne sme sa presúvali po celom múzeu počúvajúc pútavé informácie o významných spisovateľoch.

     • Beseda s Antonom Laučekom

      Už po druhýkrát do našej školy zavítal doc. PaedDr. Anton Lauček, PhD.- pedagóg a súčasný slovenský spisovateľ. Tentoraz svojimi poznatkami o literatúre, histórii a „kultúre“ slovenských médií, či „kvalite“ potravín dovezených na Slovensko, obohatil našich tretiakov a štvrtákov. Úsmevné príhody, ktoré dúfam našich žiakov nepovzbudia k ich vyskúšaniu, vyčarili úsmev na všetkých tvárach. Veď koho by nezaujímalo, ako sa dá piť so slnkom, čo všetko sa môže prihodiť biskupovi na potulkách svetom, alebo ako sa dá vystrašiť učiteľov atrapou bomby? No nebolo len veselo. Zamysleli sme sa, a zároveň sa dozvedeli, že naozaj inteligentným človekom je iba človek sčítaný. Pevne verím, že si naši žiaci zobrali tieto slová k srdcu a siahnu po kvalitnej literatúre, ktorej je našťastie ešte dosť. Potrebné sú len chuť a čas. Kto chce, nájde oboje.

     • Nebuď otrok drog

      Každý z nás si veľmi váži svoju slobodu a určite by sa nechcel stať otrokom niekoho alebo niečoho. A nie nadarmo sa hovorí, že: ,, Prevencia je lepšia ako liečba!" Keď sa v rámci projektu ešte aj súťaží o vecné ceny, je to pre žiakov skvelá motivácia. Z uvedených dôvodov sa niektorí žiaci študijných odborov pod vedením Mgr. A. Sendreiovej a Mgr. K. Kurjakovej rozhodli zapojiť do online súťaže s protidrogovou tematikou. Správne vyplnili test, zaregistrovali sa, dozvedeli sa veľa zaujímavých faktov a v napätí očakávajú vyhlásenie výsledkov. Držíme si prsty!

     • Záložka spája slovenské školy

      7. ročník tohto celoslovenského projektu niesol svoju tému – Milan Rastislav Štefánik alebo iné osobnosti, ktoré spájajú Slovákov a Čechov. Takmer 100 žiakov z vybraných tried venovalo svoj čas a úsilie na výrobu záložiek, z ktorých bolo naozaj veľmi ťažké vybrať tie najlepšie. Zamerali sme sa na kreativitu, náročnosť a rôznorodosť použitých techník výroby. Zapojení žiaci vytvorili záložky rozmanitých tvarov, rôznych veľkostí.

     • Študentská kvapka krvi

      Blíži sa Deň študentov, ktorý sa naši žiaci rozhodli „osláviť“ už v októbri, a to krásnou akciou s názvom Študentská kvapka krvi. Pri tejto príležitosti sa môžeme zamyslieť nad tým, podľa čoho spoznáme dobrého žiaka/študenta, podľa dobrých známok? Ľudí, ktorí potrebujú krv, naše známky vôbec netrápia. Ich zdravie, či život závisí aj od našej ochoty darovať krv. Pre nich je hrdinom študent každej krvnej skupiny, bez ohľadu na počet jednotiek či pätiek v študentskom preukaze.

     • SILNÁ RUKA S ÚSPECHOM

      Dňa 8.11.2018 sa konalo v Tvrdošíne stredoslovenské kolo súťaže Silná ruka stredoškolákov- armwrestling. Našu školu reprezentovali štyria žiaci, ešte len prváci, a napriek tomu sme mali dve umiestnenia v prvej desiatke. Matúš Hanuliak sa umiestnil na piatom mieste. Chlapci riadne zabojovali a milo prekvapili.

     • Veľký futbal

      V tomto školskom roku nám naše predsavzatia väčšinou vychádzajú, dokazujú to výsledky vo všetkých športoch. Aj vo veľkom futbale sme obsadili bronzovú medailovú priečku. Hoci možno sme mierili trochu vyššie, možno nabudúce to vyjde.

     • Banská Bystrica našimi očami

      Dňa 09.10.2018 sme sa my, žiaci prvého ročníka (I.A, I.B, I.C, I.D), zúčastnili literárnovednej exkurzie v Banskej Bystrici. Po príchode na miesto sme svoje zvedavé pohľady upriamili na súsošie Múzea SNP s názvom Obete varujú. V múzeu sme si vypočuli zaujímavý výklad sprievodcu, ktorý ich upozorňoval na vzácne predmety vo vitrínach spojené s našimi dejinami. Najviac nás zaujali rôzne typy starých zbraní, ktoré sú súčasťou zbierky, ale aj návšteva Skanzenu ťažkej bojovej techniky, kde sme si prezreli modely bojových vozidiel. V neposlednom rade sme navštívili Lietadlo Li-2, v ktorom sme sa dozvedeli príbeh o jeho histórii a spoločne sme sa odfotografovali.

     • KOŽaZ

      V mesiaci október sa pre žiakov tretích ročníkov uskutočnil Kurz na ochranu života a zdravia – KOŽAZ. Jeho cieľom je zvýšiť u žiakov telesnú zdatnosť, psychickú odolnosť, sebavedomie a pripraviť ich na mimoriadne situácie v živote. Snahou všetkých pedagógov bolo, aby si žiaci odniesli do života čo najviac praktických a teoretických vedomostí.

     • The Heroes (Hrdinovia)

      Všetci obdivujeme hrdinov, túžime sa ocitnúť na ich mieste, žiť ich životy a vo všetkom napodobňovať ich veľké činy. Najmä dospievajúca mládež cíti potrebu identifikovať sa s niekým lepším, výnimočným, no častokrát zabúdame na to, že skutoční hrdinovia nie sú tí z televíznych obrazoviek, ale nenápadne žijú medzi nami.

     • Mládež v pohybe – spolu dokážeme viac

      Mládež v pohybe – spolu dokážeme viac

      Návšteva Zariadenia pre seniorov v Námestove

      V rámci projektu „Mládež v pohybe“ sme sa zamerali na jeden veľmi aktuálny problém, a to, že súčasná mládež javí o našich seniorov umiestnených v zariadeniach čoraz menší záujem.

      Spoliehajú sa na to, že je o nich dobre postarané, že majú svoje rodiny, ktoré sa majú o nich zaujímať. Nevnímajú potrebu s nimi rozprávať, počúvať ich, pretože sa ich to osobne nedotýka. Neuvedomujú si, že niektorí svoje rodiny už nemajú a jediný záujem o nich prichádza zo strany personálu. Aktívna spolupráca medzi generáciami je nevyhnutná – vypestujú si návyky, ktoré budú môcť aplikovať pri svojich blízkych. Možnosť spolupráce so seniormi možno navonok pre mladých znie namáhavo, ale nie nemožno.

  • Partneri

   • Cech strechárov Slovenska
  • Jedálny lístok

   • Streda06. 12.
   • Polievka kuracia (250/250)
    Cestovina (20/20)
    Bravčový rezeň vyprážaný * (115/133)
    Zemiaky varené s maslom (250/250)
    Šalát z čínskej kapusty (110/110)
    Čaj ovocný (250/250)
   • Štvrtok07. 12.
   • Polievka paradajková so syrom a ovsenými vločkami (250/250)
    Cestovina pene s kuracím mäsom, syrová omáčka
    Čaj ovocný (250/250)
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Zvonenia

   Streda 6. 12. 2023
   •  

   • Dotazník spokojnosti