• Projekt grantového programu Výnimočné školy – NADÁCIA ZSE    Od novembra aktívne pracovali žiaci „stavitelia“na hodinách odborných predmetov a vytváralireálne 3D modely rodinných domov v mierke z kvalitných materiálov, podľa vlastnej projektovej dokumentácie. Dopadlo to na výbornú a vo výsledných modeloch sa odrazila šikovnosť, kreativita a odborná znalosť našich žiakov. Na priebeh a realizáciu dohliadalo odborné oko koordinátorky Ing. Jarmily T
   • Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
     • Hmota či antihmota?

      Aj nad takými otázkami sa zamýšľali študenti našej školy dňa 1. 12. 2023 na exkurzii centra pre popularizáciu fyziky v Martine na gymnáziu Viliama Paulinyho Tótha.

      Klasické vyučovanie v triede vymenili v ten deň za laboratórium, kde si mohli na „vlastnej koži“ vyskúšať silu elektrického prúdu; chytanie predmetov v situácií, keď sa u nich prejavuje odstredivá sila; pokusy s vodou a akustické využitie bubna pri zhasínaní sviečky.

     • Medzigeneračný šachový turnaj

      Šachový krúžok sa teší svojej obľube už niekoľko rokov. Jeho členovia sa pravidelne stretávajú, aby si navzájom zmerali svoje sily. Všetko sa to deje pod vedením Ing. Patrika Staníka.

      Tí najlepší v tejto hre, Marek Rieger a Lukáš Drígeľ, sa 21.11.2023 zúčastnili Medzigeneračného šachového turnaja pre žiakov stredných škôl a seniorov z CSS v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

     • OKRESNÉ KOLO TECHNICKEJ OLYMPIÁDY

      Dňa 23.11.2023 sa na Strednej odbornej škole technickej v Námestove v spolupráci s CVČ pri SOŠtuskutočnil14. ročník okresného kola Technickej olympiády. Súťaž svojim obsahom motivuje k tvorivej činnosti, vzbudzuje a podporuje technicky zručných a nadaných žiakov.

      Technickej olympiády sa spolu zúčastnilo 47 žiakov, ktorí súťažili v dvoch vekových kategóriách:

     • Športové úspechy našich študentov

      Po úspechu našich flórbalistov, ktorí zvíťazili v okresnom kole a v regionálnom kole obsadili konečné II. miesto, si úspešne počínalo aj naše futsálové družstvo. Po víťazstve na okresnom kole si vybojovalo postup na regionálne kolo do Dolného Kubína. Úspešní boli aj naši študenti v bedmintone, ktorí si víťazstvom na okresnom kole zabezpečili postup na krajské kolo do Martina.

     • Deň otvorených dverí

      Kedy? 27. 11. 2023.

      NA ČO SA MÔŽETE TEŠIŤ? Takto vyzerá náš program:

      • 9:00 hod. - Otvorenie Dňa otvorených dverí – príhovor riaditeľa školy

      • Prehliadka priestorov školy - špecializované učebne, dielne odborného výcviku, Centrum voľného času, telocvičňa, knižnica ...

      • Stretnutie výchovných poradcov

     • iBobor

      V dňoch 7. 11. 2023 a 9. 11. 2023 sa zapojilo 100 naších žiakov do celoslovenskej informatickej súťaže iBobor. Najlepšími riešiteľmi boli Randiak Matej, Vojtas Peter, Jakub Šubjak, Kondela Michal, Volček Kristián, Dávid Štraus, Jozef Mikos, Adam Kozoň, Andrej Kurtulík, ktorí boli odmenení diplomami a vecnými cenami.

     • IMATRIKULÁCIA .... trochu inak

      Priestory jedálne SOŠt boli v novembrový štvrtok, 16. 11. 2023, slávnostne vyzdobené a historicky naladené. O 11:00 hod. sa zaplnili pedagogickým zborom a našimi žiakmi.

      Imatrikulačný deň bol výnimočný pre celú našu školu no predovšetkým pre prvákov, ktorí sa oficiálne stali jej žiakmi.

      Štvrtáci, odetí do historických šiat, si pre svojich nasledovníkov pripravili pestrý program, v ktorom si overili, či sú adepti vhodní nosiť titul: „žiak SOŠt.“ Na záver prváci sľúbili dodržiavanie stanovených pravidiel a symbolickým pasovaním pomocou vodováhy ich prijali medzi seba.

     • „Exkurzia KRAKÓW“

      V utorok 14. novembra 2023 sa žiaci našej školy zúčastnili celodennej exkurzie v druhom najväčšom poľskom meste – Krakove. Cieľom ich „výpravy“ bola predovšetkým prvá univerzita na území Poľska, druhá najstaršia v strednej Európe – Uniwersytet Jagielloński (Jagelovská univerzita). V rámci exkurzie sa zoznámili nielen s najstaršími budovami univerzity, ale aj s odbormi, ktoré ponúka.

     • Keď skončím školu, budem podnikateľom

      Túto myšlienku vyslovilo mnoho našich žiakov, preto sme sa rozhodli uskutočniť priamo v našej škole Biznis fórum. Cieľom workshopu bolo, aby sa žiaci naučili základy rozbiehania podnikateľských nápadov od nuly. Najskôr posudzovali, ktorý nápad je vhodný pre začiatočníkov v podnikaní. Vytvárali biznis model a odlišovali nápad od konkurencie. Učili sa spočítať náklady a nastaviť cenu výrobku tak, aby ich nápad uživil. Nakoniec tvorili predajný web, aby bol pútavý a tak získali prvé objednávky. Snáď sa im raz podarí byť úspešným podnikateľom.

     • Gratulujeme našim florbalistom.

      V okresnom kole vo florbale – SUPERFLORBAL, ktoré sa konalo 03. 11. 2023, nenašlo naše mužstvo premožiteľa. V konkurencii štyroch stredných škôl nás nesklamali a vyhrali všetky zápasy s plným počtom bodov. Mohli sa tak tešiť z prvého miesta a postupu do regionálneho kola, ktoré sa bude konať v Tvrdošíne.

     • Jazykový šampionát s Wocabee

      V dňoch 23.10. – 27.10. sa konalo okresné kolo šampionátu cudzích jazykov. Súťaž prebiehala online prostredníctvom aplikácie na učenie a precvičovanie slovíčok Wocabee, ktorá využíva umelú inteligenciu a tak individuálne pristupuje ku každému žiakovi. Pomocou nej sa žiaci učia nové slovíčka hravou a inovatívnou formou. Spomedzi zapojených škôl v našom okrese sa na skvelom 2. mieste umiestnila skupina2 z I.B triedy a na 3. mieste skončila skupina2 z III.A triedy. Žiaci tak postúpili do krajského kola, ktoré bude prebiehať online v dňoch 6. – 10. novembra.

     • Záložka spája slovenské školy

      12. ročník tohto celoslovenského projektu niesol svoju tému –Hrdinovia detektívnych románov. 60 žiakov z vybraných tried venovalo svoj čas a úsilie na výrobu záložiek, z ktorých bolo naozaj veľmi ťažké vybrať tie najlepšie. Zamerali sme sa na kreativitu, náročnosť a rôznorodosť použitých techník výroby. Zapojení žiaci vytvorili záložky rozmanitých tvarov, rôznych veľkostí.

     • Ponuka služby

      Ponúkame v letnom a zimnom období prezúvanie a vyvažovanie pneumatík za nízke ceny v našej dielni SOŠ technickej Námestovo, Komenského 496/37. Časový harmonogram poskytovaných služieb: pondelok až piatok od 7.00 hod. do 12. 00, alebo od 13.00 hod. do 19.00 hod. po dohode so zodpovednou osobou: MOV Mgr. Peter Gregorec,č.t. 0915 489 415.

     • Strojársky veľtrh v Brne opäť nesklamal

      Medzinárodný strojársky veľtrh v Brne patrí k najväčším v strednej Európe, a preto sa ho naši žiaci odboru mechanik nastavovač rozhodli 12. 10. 2023 navštíviť. Na brnenskom výstavisku sa predstavilo viac než 1260 firiem zo 43 krajín. Kľúčovým a najviac zastúpeným odborom bolo obrábanie. Svoje expozície predstavili taktiež firmy venujúce sa automatizácii, elektronike, priemyselným robotom, meracej technike a iné.

     • Exkurzia stavieb v Banskej Bystrici

      Príjemné jesenné počasie nás láka opustiť múry školy a vybrať sa niekam von. A tak sme sa vybrali na exkurziu do Banskej Bystrice, ktorú viedol pán Grobarčík. Postupne nám poukazoval jednotlivé stavebné objekty a pri každom nás oboznámil s technológiou výstavby. Exkurzia bola veľmi obohacujúca a žiaci si doplnili svoje vedomosti zo stavebných predmetov.

     • Územné a stavebné konanie v praxi

      Dňa 9.10.2023 sa v našej škole uskutočnila prednáška na tému: Územné a stavebné konanie, ktorú nám názorne a prakticky priblížila pani Grobarčíková. Žiaci mali možnosť nahliadnuť do máp územných plánov obce a spisov stavebných konaní.

      Takmer po päťdesiatich rokoch začne platiť na Slovensku nový stavebný zákon. Aké zmeny sa udejú a čo nám to prinesie? Na tieto otázky nám odpovedali odborníci zo stavebného úradu.

     • Spolupráca s OZ Oravský Ňufáčik

      OZ Oravský Ňufáčik - sú dobrovoľníci, ktorí sa snažia pomáhať túlavým, týraným a opusteným psíkom na Hornej Orave - Zubrohlava – Námestovo.

      Snažia sa pre nich zabezpečiť kvalitné krmivo, veterinu a hlavne tie najlepšie domovy, ktoré si každý z nich zaslúži. Aj vďaka CVČ pri SOŠt môžu naši žiaci spolupracovať s OZ Oravský Ňufáčik a pomôcť im pri oprave a zútulňovaní týchto „domovov“.

  • Partneri

   • Cech strechárov Slovenska
  • Jedálny lístok

   • Streda22. 11.
   • Polievka gulášová (250/250)
    Chlieb k polievke (70/70)
    Čevabčiči * (75/85)
    Zeleninový obloha - cibuľa, horčica (40/40)
    Čaj ovocný (250/250)
    ovocie
   • Štvrtok23. 11.
   • Polievka karfiolová so syrovou lievankou (250/250)
    Vyprážaný kurací rezeň (90/90)
    Zemiaky varené s maslom (250/250)
    Šalát mrkvový so zelerom (100/100)
    Čaj ovocný (250/250)
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Zvonenia

   Streda 6. 12. 2023
   •  

   • Dotazník spokojnosti