• PREDVIANOČNÁ ATMOSFÉRA PRI SENIOROCH

     • Aj v tomto roku sme  chceli aspoň troška spríjemniť predvianočnú atmosféru našim seniorom  v Centre sociálnych služieb v Námestove. Naši žiaci sa predstavili svojimi zábavnými scénkami,  živou ľudovou vianočnou hudbou a pečením oblátok.

      Naším zámerom bolo potešiť seniorov, aby sa na Vianoce necítili osamelo a ukázať žiakom, že je lepšie darovať, ako dostávať dary, že pozornosť je niekedy vzácnejšia ako drahé darčekové predmety.

     • Strelecká muška

     • V utorok, 19. 12. 2017 sa v priestoroch telocvične Strednej odbornej školy technickej v Námestove konala "Strelecká muška". Tejto obľúbenej súťaže sa zúčastnili stredné školy, ktoré súperili v nasledujúcich kategóriách: chlapci, dievčatá - jednotlivci a družstvá.

      V kategórii dievčať (jednotlivci) sa umiestnila Dudová Alexandra na 3. mieste. V kategórii dievčat (družstvá) skončilo na 2. mieste družstvo SOŠt v zložení Karasová Žaneta, Dudová Alexandra, Vojtasová Michaela.

      V kategórii chlapci (jednotlivci) sa umiestnil na 1. mieste Jurášek Michal. V kategórii chlapcov (družstvá) skončilo na 1. mieste družstvo SOŠt B v zložení Jurášek Michal, Jankuliak Peter, Večerek Dávid a na 2. mieste družstvo SOŠt A v zložení Topor Šimon, Djobek Erik, Svetlák Juraj.

      Blahoželáme všetkým víťazom a ostatným prajeme viac šťastia a presných zásahov na budúci rok.

     • VÝSTAVA KNÍH V ŠKOLSKEJ KNIŽNICI

     • Dňa 18.12.2017 sa v priestoroch školskej knižnice konala predvianočná predajná výstava kníh určená všetkým vekovým kategóriám. Výstava bola spríjemnená pečením vianočných oblátok. Dúfame, že tí žiaci, ktorí si zakúpili knihy so zámerom niekoho obdarovať  na Vianoce si dobre vybrali.

     • VIANOČNÁ AKADÉMIA 2017

     • Vianoce – sviatky pokoja a pohody. Všetci sa už tešia nielen na najkrajšie sviatky v roku, aleaj na prázdniny s nimi spojené.Aj tento rok predvianočná atmosféra v našej škole    vyvrcholila    celoškolským podujatím pod názvom Vianočná akadémia.

      CVČ v spolupráci s talentovanými žiakmi pripravili dňa 14.12.2017 hudobno-tanečný program. Vystúpenia žiakov zaujali svojou tvorivosťou a nápaditosťou.

     • ČERVENÉ STUŽKY 2017

     • Dňa 1.12.2017 sme si propomenuli, že ČERVENÁ STUŽKA je značkou, pre upevňovanie povedomia o HIV a AIDS medzi ľuďmi. Červená stužka je medzinárodným symbolom solidarity s ľuďmi žijúcimi s HIV alebo AIDS.

     • KRAKOW 2017

     • Na vianočnú náladu sme sa naladili exkurziou do historického mesta Krakow. Tu sme mali možnosť vidieť  historické stavby a večer nádhernú svetelnú vianočnú výzdobu mesta. Ďalej sme mali možnosť zúčastniť sa predvianočných trhov, kde nás čakal zaujímavý zážitok.

     • Svätý Mikuláš zavítal aj k nám

     • Aj tento rok sme si na začiatku decembra pripomenuli sviatok sv. Mikuláša, ktorý, ako už je zvykom, odmeňuje všetky deti. Neobišiel ani nás. A preto sa streda, 06. 12. 2017, niesla v znamení rozdávania darčekov a príjemnej predvianočnej atmosféry.

      Ako prvé navštívil Mikuláš naše dielne a potom zavítal do školy. Vošiel do každej triedy a každému nadelil, čo si zaslúžil. Rozdával sladkosti, lízanky a iné dobroty. Mal so sebou aj svojich verných pomocníkov anjelov a čertov. Čertíci si vzali „na mušku“ tých neposlušnejších a poriadne ich zamazali uhlím. Mikuláš neobišiel ani našich učiteľov, ktorých odmenil sladkosťami.

     • IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV

     • Kultúrny dom v Námestove bol v novembrový štvrtok, 16. 11. 2017 slávnostne vyzdobený a naladený. O 11:00 hod. sa zaplnil pedagogickým zborom a žiakmi zo Strednej odbornej školy technickej v Námestove.

      Imatrikulačný deň bol výnimočný pre celú našu školu no predovšetkým pre prvákov, ktorí sa oficiálne stali jej žiakmi.

      Naši štvrtáci si pre svojich nasledovníkov pripravili pestrý program, v ktorom si overili, či sú adepti vhodní nosiť titul: „žiak SOUt.“ Na záver prváci sľúbili dodržiavanie stanovených pravidiel a symbolickým poklepaním vodováhou ich prijali medzi seba.

      Tento symbolický akt neobišiel ani nových členov učiteľského zboru: Mgr. Máriu Bielakové a Mgr. Martinu Kotúľovú,  ktoré svojou troškou tiež prispeli do programu.

       

      Milí prváci,

      nech sa Vám na našej škole páči, nech máte veľa chuti do štúdia Vami zvoleného odboru a nech Vás sprevádza iba šťastie a úspechy.

     • iBobor

     • V dňoch 6. 11. 2017 a 7. 11. 2017 sa zapojilo 92 naších žiakov do celoslovenskej informatickej súťaže iBobor. Najlepšími riešiteľmi boli Lukáš Madleňák, Žaneta Karasová, Erik Ďjobek, Marián Kojda, Ján Kyseľ, Dávid Majcher, ktorí boli odmenení diplomami a vecnými cenami.

     • Majster Slovenska stredných škôl v pretláčaní rukou

     • Stalo sa už tradíciou, že naša škola  Stredná odborná škola technická v Námestove, sa zúčastňuje rôznych športových súťaží a snaží sa zmerať si svoje sily so súpermi z iných škôl. Dňa 16. novembra 2017 sa naši žiaci zúčastnili 23. ročníka celoslovenského stretnutia žiakov v súťaži Silná ruka v Košiciach.Stanislav Richter dosiahol obrovský úspech, keď zvíťazil vo všetkých zápasoch a nezaváhal ani vo finále. Obsadil I. miesto a získal  titul majster Slovenska stredných škôl do 18 rokov v pretláčaní rukou.Hlavným cieľom stretnutia bolo zmerať si svoje sily so súpermi a prebojovať sa do finále. Žiaci mali možnosť preukázať svoju silu a techniku pri pretláčaní rukou.

     • Dobré vedomosti a zručnosti nášho žiaka

     • Dňa 14. 11. 2017 v Martine sa konalo kvalifikačné kolo Majstrovstiev SR v CNC  sústružení a frézovaní. Náš žiak, Jozef Štepanovský,  sa umiestnil na peknom štvrtom mieste, z ktorého postupuje do finále v Nitre. Srdečne blahoželáme!

    • Rodičovské združenie
     • Rodičovské združenie

     • V piatok 24. 11. 2017 o 14:30 sa v priestoroch školy uskutoční plenárne rodičovské združenie a po skončení aj triedne rodičovské združenie.

     • Na súťaži Silná ruka 2017 sme sa opäť umiestnili na popredných miestach

     • Aj v tomto roku Slovenská asociácia pretláčania rukou organizovala už tradičnú celoslovenskú súťaž  „Silná ruka stredných škôl“. Tento rok pôjde už o jej 23. ročník.

      V stredoslovenskom kole, ktoré sa konalo 2. 11. 2017 v Tvrdošíne, sa naši  „siláci“ v silnej konkurencii umiestnili vo svojich kategóriách nasledovne:

      • v kategórii do 70 kg si svojími piatimi víťazstvami vybojoval Stanislav Richter vynikajúce 1. miesto a automaticky postúpil do celoslovenského finále;
      • v kategórii do 80 kg bol našim reprezentantom Jozef Ulrich, ktorý sa umiestnil v prvej desiatke.

       Víťazom gratulujeme a prajme veľa úspechov a hlavne veľa sily v ruke na celoslovenskom finále.

     • Prezentácia schopnosti žiakov v programovaní CNC strojov

     • Žiaci tretieho a štvrtého ročníka študijného odboru mechanik nastavovač a učebného odboru obrábač kovov sa 09. 10. 2017 zúčastnili školského kola  súťaže – CNC sústruženie. Počas dvoch hodín mali vyhotoviť jeden jednotlivý projekt pre sústruh podľa výkresu.  Najviac bodov získal Jozef Štepanovský, ktorý postupuje do oblastného kvalifikačného kola do Martina. Na II. mieste  sa umiestnil Matej Buckulčík, na III. mieste Oliver Pánik. Všetkým blahoželáme!

     • Divadelné predstavenie Anna Franková

     • 17. októbra 2017, v krásny jesenný deň, sa  žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili divadelného predstavenia v Žiline. Denník Anny Frankovej sa veľmi rýchlo zaradil medzi najpútavejšie diela na tému holokaustu a druhej svetovej vojny. K nadčasovosti prispel výrazne aj fakt, že nejde o literárnu fikciu, ale o autentický, zázrakom zachovaný denník. Príbeh  Anny Frankovej vzbudil mnohé filozofické otázky a témy na zamyslenie; akí by sme boli my v hraničných situáciách či ako by sa mohol vyvíjať život hrdinky v paralelnej realite. Silná výpoveď sa s ľahkosťou striedala s fantáziou, humorom i scénickými prekvapeniami.

     • Športový duch našich žiakov

     • Od začiatku školského roka sa darí naším žiakom aj v športovej oblasti. Dokázali v Breze, že sú dobrými bežcami, kde sa zúčastnili súťaže Cezpoľný behVonšák, Hurák, Tomaštík a obsadili II. miesto. To , že futsal a futbal je ich koníčkom, dokázali naše tímy na súťaži v týchto športoch a obsadili krásne II. miesto. Ak ste chceli vidieť kvalitnú hru v bedmintone, mali ste sa zúčastniť súťaže v tomto športe na Slanickej osade ako naše družstvá. Družstvo dievčat v zložení Ondrigová, Slovíková obsadili II. miestovíťazmi v kategórii chlapci sa stali Sivčák, Briš, ktorí postupujú na krajské kolo.

     • Návšteva parlamentu NR SR

     • V stredu, 18.10.2017, sme zorganizovali pre vybraných žiakov našej školy exkurziu do Bratislavy, v rámci ktorej sme navštívili budovu parlamentu NR SR. Naša exkurzia sa začala už o 5:00 hod. odchodom autobusu z Námestova. Cesta nám ubehla veľmi rýchlo a po príchode do Bratislavy sme sa presunuli do parlamentu. Jeden z pracovníkov parlamentu nám ukázal priestory, porozprával o našej histórii a podal výklad ku štátnym symbolom, uložených vo vitríne. Po prezretí symbolov a krásnych obrazov maľovaných na orechovom dreve, sme sa presunuli do zasadacej sály parlamentu, kde sme mali možnosť z balkónika sledovať rozpravu poslancov.Po nej nasledovala krátka diskusia s poslancami Ing. Jurajom Blanárom a Ing. Milanom Mojšom, ktorý všetkým zúčastneným odovzdal pamätné listy. Po odchode sme sa ešte na chvíľu zastavili na nádvorí hradu. Domov sme sa vrátili v neskorých večerných hodinách, ale v dobrej nálade a plní dojmov z hodnotnej a krásnej akcie.